Фільтрувати

Мої недавні пошуки
Фільтрувати по:
Бюджет
до
до
до
Тип
Навички
Мови
  Статус роботи
  486,014 android робіт знайдено, ціни вказані в USD
  Webview Mobile App (Android & iOS) Закінчився left

  ...адаптований під мобільні пристрої. Необхідно розробити простий додаток (Android, iOS), який на старті відкриває фіксовану web-адресу. В додатку має бути реалізований доступ до камери, та файлової системи, зовнішньої карти пам’яті за необхідністю. На сайті реалізовано: 1. завантаження фото з камери чи папки. 2. надсилання email через софт смартфона 3. здійснення викликів на номер телефону з можливістю вибору встановленого месенджера чи телефону 4. посилання на інші сайти відкриваються в браузері телефону 5. визначені посилання на сайт відкриваються у додатку 6. використання Cookies В додатку реалізувати перезавантаження сторінки при scrolling down Додаток має працювати на Android вище 5.0. Вкажіть Вашу вартість виконання на Android та iOS. Пропозиції н...

  $25 (Avg Bid)
  $25 Сер. заявка
  1 заявки

  Необхідно розробити мобільні додатки для інформаційної системи BizID () 1. Інтерфейс для користувачів; 2 Інтерфейс для агентів та партнерів; 3. Розмістити додатки на Google Play та Apple Store; ПС. Інформаційна система BizID має зовнішні API на всі основні елементи.

  $2000 (Avg Bid)
  $2000 Сер. заявка
  3 заявки
  Stm32 NFC ST25R Закінчився left

  I need to write a program based on the STM32F4 microcontroller and the NFC chip ST25R3916 or ST25R3911B. The program should implement work with the phone (Android and IOS) and work with NFS cards. The program is required to be able to read data from physical cards and to transmit and receive data from the phone (NFC TAG or NDEF messages).

  $300 (Avg Bid)
  $300 Сер. заявка
  1 заявки

  Є завдання додатку, близько 10 екранів, буде спілкуватись з API, потрібно зробити сам додаток

  $8 / hr (Avg Bid)
  $8 / hr Сер. заявка
  7 заявки

  Є працюючий мобільний додаток, де суміщено прийом замовлень відразу по 2х наших закладах харчування піцерії-пастерії Помідора і пабу Сова На Андроїд версія додатку новіша, ніж на iOs – фрілансер не оновив тут версію. Додаток створено на Ionic одночасно для Андроїд і для iOS із серверною частиною, куди вносяться зміни в меню, ціни, видно список клієнтів. Із фрілансером, який розробляв даний додаток та вносив правки зв’язку немає вже більше 12 днів, тому виникла потреба знайти нову людину, яка буде за оплату вносити правки в даний додаток і обслуговувати його (раніше теж пропадав більше, ніж на місяць). Попередній додаток, наскільки відомо, розроблявся в Opensource, є база із зліпком додатку із передостанніми правками. Зліпку із останніми правками немає, є вже скомпільований ...

  $480 (Avg Bid)
  $480 Сер. заявка
  7 заявки
  Project for Oleksii B. Закінчився left

  Привіт, олексій. Маємо для тебе цікаву інформацію про роботу на парттайм :) Ми плануємо цілий сет інтеграцій першою може бути Visual Studio Code - таку саму штуку тільки для VSCode пізніше ще кілька інтеграцій. вже з іншими системами GitHub crowdin/a. Що скажеш? :)

  $100 (Avg Bid)
  $100 Сер. заявка
  1 заявки

  Проект є частиною Hardware MVP проекту. Проект вимагає створення мобільног...інсталяції та налаштуванні в локальній мережі. Додаток повинен мати дружний інтерфейс для шірокого кола користувачів і буті простим в сприйнятті. Але при цьому, додаток має відображати декілька діаграм та таблиць даних. Також, додаток має працювати з push повідомленнями. Потрібен нативний додаток, початково для iOS. Але можліво також викорістання Qt, тоді додаток одразу створюється для iOS та Android.

  $20 / hr (Avg Bid)
  $20 / hr Сер. заявка
  9 заявки

  Це схоже на БлаБлаКар, тільки в межах міста і з доставкою товарів! Тобто якщо комусь потрібно доставити якусь річ, людина яка йде , наприклад, додому по тому ж маршруту що потрібно доставити, забирає посилку і відносить її в потрібне місце, за це отримує гроші! Будемо використовувати google maps API також їхні форми для заповнення звідки куди! Також потрібно буде організувати "доставку разом" , тобто два товари які потрібно доставити по спільному маршруту, ціна на кожен зменшується, бо доставка майже по однаковому маршруту!

  $19 / hr (Avg Bid)
  $19 / hr Сер. заявка
  20 заявки

  Доброго дня! Мені потрібно зібрати гру під iOS/ Android. Ви мені зможете допомогти?

  $10 - $10
  $10 - $10
  0 заявки

  Додаток для Android Мені потрібно, щоб розробили дизайн і створили сайт Потрібно створити додаток типу foursquare.

  $2371 (Avg Bid)
  $2371 Сер. заявка
  25 заявки
  Додаток для Android Закінчився left

  Мені потрібен додаток для Android. У мене вже є його дизайн, і я хотів би, щоб Ви створили додаток.

  $159 (Avg Bid)
  $159 Сер. заявка
  3 заявки
  Додаток для Android Закінчився left

  Мені потрібен додаток для Android. Я хотів би, щоб Ви розробили дизайн і створили його.

  $232 (Avg Bid)
  $232 Сер. заявка
  4 заявки
  Додаток для Android Закінчився left

  Мені потрібен додаток для Android. Я хотів би, щоб Ви розробили дизайн і створили його.

  $55 (Avg Bid)
  $55 Сер. заявка
  1 заявки
  Додаток для Android -- 2 Закінчився left

  Мені потрібен додаток для Android. Я хотів би, щоб Ви розробили дизайн і створили його.

  $264 (Avg Bid)
  $264 Сер. заявка
  3 заявки
  Додаток для Android Закінчився left

  Мені потрібен додаток для Android. Я хотів би, щоб Ви розробили дизайн і створили його.

  $1146 (Avg Bid)
  $1146 Сер. заявка
  7 заявки
  Додаток для Android -- 2 Закінчився left

  Мені потрібен додаток для Android. Я хотів би, щоб Ви розробили дизайн і створили його.

  $146 (Avg Bid)
  $146 Сер. заявка
  3 заявки
  Додаток для Android Закінчився left

  Мені потрібен додаток для Android. Я хотів би, щоб Ви розробили дизайн і створили його.

  $10 - $30
  $10 - $30
  0 заявки

  Розробка мобільного додатку у вигляді каталогу зі знижками. Наявність особистого кабінету для 2-х категорій користувачів. Система відгуків/рейтингу. Реферальна система. Система платної підписки.

  $521 (Avg Bid)
  $521 Сер. заявка
  31 заявки

  потрібно створити додатки а також сайт - Мобільні додатки мають бути синхронізовані з сайтом і відповідати заданим функціям Функціонал додатку - Фото Вибір рубрики Коментар Назва Адреса (необовязково)

  $530 (Avg Bid)
  $530 Сер. заявка
  8 заявки

  Потрібно створити додаток (iOS, Android) і сайт під платформу для спілкування клієнтів з сервісними сервісами (параметри пошуку: геолокація, ціна, види сервісу). Схожий проект:

  $1283 (Avg Bid)
  $1283 Сер. заявка
  13 заявки

  Im looking ukrainian developer. Вимоги: Android and IOS Developer. Уміння виконати поставлене завдання ідеально, без зайвих питань. Тільки люди з впевненістю, що зможуть розробляти програми самостійно і приступити до розробки в найближчому майбутньому. Умови роботи: Віддалена робота на молоду компанію з США. Обов’язки: Покірність, чесність, виконання роботи в терміни.

  $191 (Avg Bid)
  $191 Сер. заявка
  9 заявки

  Пошук місцеразташування різних об''єктів : магазини ,назви вулиць і таке інше.

  $25 (Avg Bid)
  $25 Сер. заявка
  7 заявки

  написання додатку-месенджера на андроїд

  $25 (Avg Bid)
  $25 Сер. заявка
  5 заявки

  Переробити API Переробити iOS додаток Створити Android додаток Web site

  $1519 (Avg Bid)
  $1519 Сер. заявка
  8 заявки

  Написання додатку для Андроїд згідно з технічним завданням. Додаток аналогічний - з можливістю розширення функцій.

  $1377 (Avg Bid)
  $1377 Сер. заявка
  9 заявки

  Онлайн чат,для знайомства в різних місцях.Коротка інформація про себе,фото,статус. Наприклад в метро,чи автобусі,чи в парку,будь де,вам сподобалась людина,але ви соромитесь познайомитись,з цим додатком можна знайти цю людину,за умови,що в неї теж встановлений додаток,та звернути на себе увагу,написавши.

  $2109 (Avg Bid)
  $2109 Сер. заявка
  15 заявки

  потрібен додаток на андроід, щось похоже на це ( )тільки з розширеними функціями, доступ та зчитування інформації з бд, визначення місцезнаходження через gps. додаткові налаштування.

  $596 (Avg Bid)
  $596 Сер. заявка
  7 заявки

  Допиляти мобільну версію сайту. Сайт простенький, створений по шаблону, який вже за замовченням має мобільну версію, але після допилюванню та зміни дизайну основної версії, полізли баги в мобільній версії

  $23 (Avg Bid)
  $23 Сер. заявка
  2 заявки
  Android and iOS notifications in app 6 дні(-в) left
  ПІДТВЕРДЖЕНО

  I need to update an already made app to display notifications even if it's clossed or screen off. It should work like any other app that receives notifications (Freelancer, Whatsapp, Outlook, etc).

  $244 (Avg Bid)
  $244 Сер. заявка
  11 заявки
  URGENT : Background Location Tracking Application in iONIC 6 дні(-в) left
  ПІДТВЕРДЖЕНО

  Hi, We want to develop Background Location Tracking Application in iONIC which should work in following conditions: 1. When application is minimized, it shud keep sending location to server 2. When any other application is opened, this application should work in background to keep sending location to server 3. Application should be compatible with Android 8+ all version 4. Application should be compatible with iOS Support required till integration in our application. Please contact, if you have worked on both Native and iONIC platform and you have solved similar problem in past. Regards, Ashish

  $279 (Avg Bid)
  $279 Сер. заявка
  3 заявки
  Build two mobile apps (both android and ios) 6 дні(-в) left
  ПІДТВЕРДЖЕНО

  We need two apps: App for students and App for tutors. App for students: When a student open the app, they should get all the tutor details like their name and professional bio with a button named "Get a free demo". and once they click on that, the login/sign up page should login/sign up must collect the details of the student. Once they sign up/login and once they click on "Get a free demo" of that particular tutor, they will have to get this message on the app, "Thank you for booking a free demo, your tutor will contact you soon". Like that they can apply for unlimited tutors. And once they apply for 1 tutor, that booking details should be displayed on the students dashboard. App for tutors: Login/sign up page should appear first. Once they login/sign up,...

  $644 (Avg Bid)
  $644 Сер. заявка
  14 заявки
  Product describe and experience 6 дні(-в) left
  ПІДТВЕРДЖЕНО

  Our project is very simple, you only need to be able to communicate in English and be able to work online with an Android phone. We do not require freelancer to have work experience, as long as the network is smooth. Our products are in the testing stage, and freelancer is required to be responsible and native speaker is preferred。

  $4 / hr (Avg Bid)
  $4 / hr Сер. заявка
  44 заявки
  Online Marketplace 6 дні(-в) left

  This marketplace will connect sellers and buyers through the internet. sellers will post whereas buyers will see. I want mobile app that targets both Android and IOS, Website and Admin Portal. It should have categories for the market like cloths, electronics, Real Estate, Rents like such groups. peoples will post their wishes and others will find quickly. any post should display like images, price, location, seller name and mobile, etc. Vendors should have like Facebook page where user can visit and see all the items they posted. when new item is being posted, the system should be dynamic and change accordingly. for instance, if user is posting car, then system should require properties like images, plate number, manufactured year, color, model, price, properties t...

  $2319 (Avg Bid)
  $2319 Сер. заявка
  46 заявки
  App developers 6 дні(-в) left
  ПІДТВЕРДЖЕНО

  Need IOS and Android programmers To develop new app With backend and 3 interface 2 app 1 webapp

  $589 (Avg Bid)
  $589 Сер. заявка
  52 заявки
  Mobile app 6 дні(-в) left

  Looking for a mobile app developer for both Android and iOS who can build a anonymous social network. There are mainly 6 -7 screen like Instagram

  $918 (Avg Bid)
  $918 Сер. заявка
  26 заявки
  Ionic Developer 6 дні(-в) left
  ПІДТВЕРДЖЕНО

  I need a ionic developer having more than 4 years. Android + iOS support. Full time freelancer .

  $4 / hr (Avg Bid)
  $4 / hr Сер. заявка
  1 заявки

  We need to integrate Activity Recognition API in background in flutter for Android & iOS so that it can runs even when app is closed by user. If someone knows and help us then let us know.

  $17 (Avg Bid)
  $17 Сер. заявка
  2 заявки

  Requirements - should work on mobile(ios & android) and web too.(mobile and desktop friendly) - simple interface nothing fancy, single page. - video call is limited only to two people. - option to disable and enable mic/ audio input. - notify if disconnected - simple alert box is enough. - and real time chat feature. - to be deployed on heroku. technologies: react, web sockets, web rtc, css, javascript

  $165 (Avg Bid)
  $165 Сер. заявка
  10 заявки
  Native app (Kotlin and swift) support -- 2 6 дні(-в) left
  ПІДТВЕРДЖЕНО

  I am looking for somebody to support the current team with an ongoing project. Current focus is on the Android build (Kotlin) but also require Swift for later. Codeignitor back but its very basic.

  $7 / hr (Avg Bid)
  $7 / hr Сер. заявка
  17 заявки

  Hi, I have an easy job but that needs to be done as a high standard. Please visit as a reference, I want it to look almost exact like that and need a company that does all the design following my guidelines, also SEO support after once is done. It is a comparator where a user request a service from a list of items. Once submited it goes to the companies with a notification. They submite a pricing (bid). The user receives a notification, selects the one that they prefer, make a payment (sms confirmation code) and the company gets either confirmation of their succesful bid or they are informed that their bid was not chosen. Payment gateway. It has internal functions that need to go smooth. The app will have automatic translations for every language and will have English and Spanish script. ...

  $1253 (Avg Bid)
  $1253 Сер. заявка
  22 заявки

  We want to develop a small application for scanning barcodes from packages and update with our billing system the system should be in Android and coding should be in Java. the developer will be responsible for the UX & Coding . we will providing all required integratiion APIs .

  $152 (Avg Bid)
  $152 Сер. заявка
  17 заявки
  Looking for an android app developer 6 дні(-в) left
  ПІДТВЕРДЖЕНО

  Hi there, I am looking out for an app developer so interested please contact.

  $4 / hr (Avg Bid)
  $4 / hr Сер. заявка
  21 заявки
  Trouble shooting project 6 дні(-в) left

  ...tables. The advice seeker can securely share all relevant information (including video/images/audio and receive relevant advice from the advice provider who can in turn provide his advice on the same form and also share documents, images, etc as part of the advice. Images can be captured by a camera or by drag-drop from folders to the app UI. This browser-based app should work in windows and android (phones). Security should be ensured and SQL injection vulnerabilities should be prevented. Once the contractor is shortlisted by us (based on experience, successful projects and price) and after he signs an NDA with us, We shall provide the design for the UI, Db, tables, fields etc. The proposed timeline for this simple application is 30 days. The contractor is welcome to suggest be...

  $290 (Avg Bid)
  $290 Сер. заявка
  4 заявки

  I want an android app which is for finding the partners in all states in India. it must covers registration option where all details must be filled by the user. then users have to filled all the details about him self/her self. after completion of details they got a profile id which include personal information , contact details, religiaous/social and astrology , education and career , about my self, family details, partner preference.

  $124 (Avg Bid)
  $124 Сер. заявка
  17 заявки

  We already have a Virtual Private Server with GoDaddy where we are hosting our android app and we want to shift it to local server. Please help us doing this

  $20 (Avg Bid)
  $20 Сер. заявка
  1 заявки

  Aplikacja webowa wyświetla na żywo przebieg i zasięg prac wykonywanych przez użytkowników w terenie (Android i iOS). Aplikacja działa ale wymaga nowych funkcji i małego TLC. Aplikacja mobilna hybryda (Android i iOS) będzie wymagała upgrade. Główne funkcje: -pozycjonowanie użytkowników -rejestrowanie wyników pracy użytkowników wymagania: -poprawki w raportach -dodanie pól do formularza -dodanie pól do panelu aktywnych użytkowników reszta w zadaniach

  $1051 (Avg Bid)
  $1051 Сер. заявка
  5 заявки

  I Have A lots App source code if any one want by cheap price Ready to Upload App on Playstore

  $419 (Avg Bid)
  $419 Сер. заявка
  2 заявки
  Build me a simple app 6 дні(-в) left
  ПІДТВЕРДЖЕНО

  I need a web app and an android app that can collect the information and relay it back to us. The app should have the following features -User Registration -Two options ( Sell and lease )_ -Few fields to be filled for each option )Like model name ,year ,loan amount , finance company ,monthly emi , age of tyre , picture upload etc -Final option to post it. The submitted info should be forwarded to us via mail or on any portal. The listed vehicles can be seen in user's portal.

  $340 (Avg Bid)
  $340 Сер. заявка
  28 заявки
  Xamarin forms Error 6 дні(-в) left
  ПІДТВЕРДЖЕНО

  Error on app targeting android 12 the error: : Targeting S+ (version 31 and above) requires that an explicit value for android:exported be defined when intent filters are present]

  $20 (Avg Bid)
  $20 Сер. заявка
  1 заявки
  CRM HRM and accounting web and android applications 6 дні(-в) left
  ПІДТВЕРДЖЕНО

  CRM HRM and accounting web and android applications Web laravel and native android application

  $2846 (Avg Bid)
  $2846 Сер. заявка
  23 заявки

  Топ-статті спільноти android