Find Jobs
Hire Freelancers

Developing Product

$30-250 CAD

Закрито
Опублікований over 6 years ago

$30-250 CAD

Оплачується при отриманні
Looking for an individual with an understanding of printing and inks. Need advice on how to use a specific ink to create a desired innovative outcome. As well as direction on what type of printer and process it would take to produce.
ID проекту: 14958149

Про проект

2 пропозицій(-ї)
Дистанційний проект
Активність 7 yrs ago

Хочете заробити?

Переваги подання заявок на Freelancer

Вкажіть свій бюджет та терміни
Отримайте гроші за свою роботу
Опишіть свою пропозицію
Реєстрація та подання заявок у проекти є безкоштовними
2 фрілансерів(-и) готові виконати цю роботу у середньому за $347 CAD
Аватарка користувача
Hi How are you As i am new here but working on online plate forms from the last 7 years I worked alot related to your work Thanks Relevant Skills and Experience work Proposed Milestones $138 CAD - full
$138 CAD за 2 дні(-в)
0,0 (0 відгуки(-ів))
0,0
0,0

Про клієнта

Прапор CANADA
Toronto, Canada
5,0
7
Спосіб оплати верифіковано
На сайті з серп. 17, 2017

Верифікація клієнта

Схожі роботи

Advanced Chemistry Expertise Needed
$30-250 USD
need Green CHEMIST, heterojunctions, thinking @ MATERIALS SCIENCE bandgap thick film CHEMISTRY
$250-750 USD
Science & Engineering Admissions Consultant Needed
₹12500-37500 INR
Expert in Electroforming Nickel Screens
RF Plasma Device Skin Safety Assessment
$10-30 CAD
[Feature] Integrate Froala Editor into CRM User's ShareTemplate Final Step Textareas -- 3
$30-250 USD
Comprehensive Petroleum Engineering Senior Project
$30-250 USD
Manufacturing Process Consultation
High-Temp Ceramic Hydrogen Fuel Cell Modeling in Dymola or Ebsilon
€750-1500 EUR
[Feature] Implement Single API Batch Delete UploadFile Functionality Across Multiple Pages -- 3
$30-250 USD
$30-250 USD
Aluminum 7075 Jack Plate Design
min $50 USD / hour
Video Recording Contact Lenses Concept
$30-250 USD
Intermediate Civil Engineering Instructor
₹750-1250 INR / hour
Seeking a physics expert to research and report on the biodegradability of microplastics with particle beam treatment. Strong analytical and writing skills required.
$30-250 USD
[Feature] Implement Auto-Fill Feature with Predefined Event Templates Without Spaces Between Data Fields -- 3
$30-250 USD
Skincare Formulation Software Development -- 2
$25-50 USD / hour
Medical Translator - English to German
$2-8 USD / hour
RF Plasma Device Skin Safety Assessment -- 2
$10-30 CAD
Commercial Property Electrical Upgrade
$1500-3000 USD
Дякуємо! Ми надіслали на вашу електронну пошту посилання для отримання безкоштовного кредиту.
Під час надсилання електронного листа сталася помилка. Будь ласка, спробуйте ще раз.
Зареєстрованих користувачів Загальна кількість опублікованих робіт
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)